ŚWIĘTO KWIATÓW, OWOCÓW I WARZYW

W dniach 10 i 11.września odbyło się w Skierniewicach doroczne ”Święto Kwiatów, Owoców i Warzyw”. Organizatorem święta jest miasto Skierniewice i miejscowy Instytut Ogrodnictwa a biorą w nim udział liczne firmy zajmujące się głównie produkcją owoców i ich przetworów, leków ziołowych oraz regionalnych i tradycyjnych wyrobów wiejskich. Na stoiskach sprzedawane były sadzonki kwiatów i drzew owocowych oraz ozdobnych. Nasiona warzyw polskich i zagranicznych reklamowane były hasłem „ Z naszych nasion wyrośnie zdrowie”. W tegorocznym święcie uczestniczyła nasza gmina reprezentując województwo mazowieckie. W ramach prezentacji Stowarzyszenie Sadów i Ogrodów zorganizowało stoisko pod patronatem i wsparciem finansowym marszałka i samorządu wojewódzkiego promując owoce marki z Mazowsza. Na stoisku promowano technologię produkcji sadowniczej – zero pozostałości pestycydów-oraz jabłka pod hasłem „Owoce marki AMELA to zdrowie”. Stoisko cieszyło się zainteresowaniem licznie odwiedzających gości. Ponad to hostessy rozdawały jabłka i ulotki zachęcające do większych zakupów. Organizacją stoiska zajmowali się Państwo Jolanta i Zbigniew Beliniak z Oleśnika.

Ze sceny hali głównej święta – sekretarz Jacek Adamski wraz z Sławomirem Rzeżnickiem promowali Gminę Błędów – Krainę Sadów i Ogrodów, Klaster Polska Natura oraz owoce marki AMELA.

Należy również zaznaczyć, że Urząd Samorządu Mazowieckiego pomógł Klastrowi pokrywając część wydatków. Impreza udana i warto już myśleć o roku przyszłym.

previous arrowprevious arrow
next arrownext arrow
previous arrow
next arrow
Posted in Uncategorized.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *