Nasza marka

 

Szanowni Państwo !

   Grupa sadowników wraz z wybitnymi naukowcami i miejscowymi samorządowcami przed czterema laty opracowała strategię rozwoju Gminy Błędów i gmin sąsiednich. Jest to obszarowo i towarowo Największy Sad Europy działający jako monokultura sadownicza. Strategia zakłada zwiększenie konkurencyjności oferowanych z tego regionu jabłek i innych owoców na rynku krajowym i zagranicznym. Realizując strategię powołano organizację społeczno-gospodarczą o nazwie Klaster „Polska Natura” grupującą w łańcuchu powiązań kooperacyjnych; sadowników, grupy producentów rolnych, dostawców nawozów i środków ochrony roślin oraz dystrybutorów.

             Równolegle podjęto działania zmierzające do wyprodukowania jabłek o najwyższej klasie jakości, a przede wszystkim bez pozostałości chemicznych środków ochrony roślin. Po latach prób i doświadczeń wyprodukowano takie jabłka i jest to  majstersztyk sadowniczy na skalę światową.  Takie jabłka ze zbiorów 2018r. już oferuje Stowarzyszenie „Kraina Sadów i Ogrodów” koordynator Klastra „Polska Natura”. Jabłka bez pozostałości sprzedawane są pod marką „amela”, której nazwa jest zastrzeżona dla owoców na całą  Europę. Markowe owoce „amela” wpisują się w pełni w ofertę „Polskiej Zdrowej Żywności” i są zalecane do spożycia przez wszystkich lekarzy oraz autorytety od wyżywienia.

             W celu zwiększenia oferty owoców marki „amela” w latach przyszłych, Klaster jest otwarty dla wszystkich sadowników i ogrodników chcących produkować owoce czyste bez pozostałości chemii. Zapraszamy firmy i instytucje pragnące wspierać działalność Klastra do współpracy jako partnerzy. Obecnie poszukiwani są także partnerzy zajmujący się dystrybucją owoców bezpośrednio do klientów oraz eksporterzy jabłek. Szczegółowe informacje rynkowe o jabłkach marki „amela” zawarte są w załączonej ofercie handlowej. Opis walorów jabłka „amela” ważny dla konsumenta znajduje się poniżej.

 

Drogi Konsumencie
Przekazujemy parę informacji o wyjątkowych jabłkach marki „amela”

O F E R T A   S P R Z E D A Ż Y

 

Szanowni Państwo,

  • Marka „amela” to jabłka wyprodukowane w tym roku bez związków chemicznych pozostałych po środkach ochrony roślin, dzięki innowacyjnej technologii opracowanej przez parterów Klastra „Polska Natura” i wdrożonej przez sadowników z Gminy Błędów
  • Jabłka „amela” kontrolowane są w certyfikowanych laboratoriach;
  • Jabłka brandowane marką „amela” to produkty w klasie premium lub extra (kaliber, wybarwienie, jędrność dla danych odmian według norm jakościowych UE);
  • Produkcja jabłek „amela” przebiega pod nadzorem renomowanych firm doradczych;
  • Jabłka „amela” potwierdzone są certyfikatem Global G.A.P. lub IPO;
  • Zbiór jabłek „amela” następuje w odpowiednim czasie dla każdej odmiany;
  • Jabłka „amela” przechowuje się w nowoczesnych kontrolowanych obiektach w atmosferze beztlenowej;
  • Sortowanie odbywa się na automatycznych liniach, sterowanych komputerowo z wykorzystaniem czujników o najnowszej technologii, które zgodnie z zapotrzebowaniem konsumentów selekcjonują jabłka „amela” na kaliber, wybarwienie, jędrność i zawartość cukru.
  • Dystrybutorem jabłek pod marką handlową „amela” jest Stowarzyszenie „Kraina Sadów i Ogrodów” koordynator Klastra „Polska Natura”.
  • Odbiorców jabłek marki „amela” zapraszamy do współpracy w Klastrze jako partnerów instytucjonalnych. Partnerzy są bliżej produkcji, przechowalnictwa i logistyki jabłek oraz innych działań zrealizowanych wspólnie w ramach Klastra.

 

Wszelkie informacje w sprawie nabycia jabłek „amela” prosimy kierować na adres:
Stowarzyszenie „Kraina Sadów i Ogrodów”
ul.Sadurkowska 13
05-620 Błędów
e-mail: klaster@bledow.pl
tel. 607 111 098

Zapoznaj się z regulaminem (naciśnij aby otworzyć) stowarzyszenia „KRAINA SADÓW I OGRODÓW” dotyczącego standardów jakości oraz strategii marketingowych związanych z marką „amela”.

Serdecznie zapraszamy Państwa do współpracy.