Informacja ze spotkania przedstawicieli Klastra „Polska Natura” z Ministrem Rolnictwa i Rozwoju Wsi Janem Krzysztofem Ardanowskim w dniu 3.07.2019r.

Celem spotkania było przekazanie kierownictwu Resortu Rolnictwa sprawozdania z realizacji projektu jakim jest Klaster „Polska Natura”. Jest to już drugie w tym roku spotkanie z Ministrem Ardanowskim i jego dyrektorami departamentów zainteresowanych tą sprawą. Spotkanie przyniosło parę ważnych decyzji skierowanych do obecnych na spotkaniu dyrektorów departamentów dotyczących naszej obecnej działalności. Minister przekazał następujące zadania:

1/ należy nagłośnić to co się robi w Klastrze „Polska Natura” przy produkcji jabłek z ‘zero pozostałością’ wykorzystując telewizję, radio i prasę,

2/ przybliżyć naukę do sadowników z Klastra i pomóc im w produkcji owoców i warzyw o cechach ‘zero pozostałości’,

3/ warto lepiej poznać systemowe rozwiązania Klastra „Polska Natura”,

4/ trzeba zainspirować dyskusję  o modelu sadownictwa /rolnictwa/ proponowanym przez twórców Klastra.

Ze strony Klastra w spotkaniu wzięli udział : Przewodniczący Rady Klastra Andrzej Stępniewski, Prezes Koordynatora Klastra Sławomir Rzeżnicki, Wiceprezes Koordynatora Krzysztof Kołacz oraz Wójt Gminy Błędów Mirosław Jakubczak. Następne spotkanie planowane jest we wrześniu 2019roku.

Posted in Uncategorized.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *