Spotkanie z Ministrem Rolnictwa i Rozwoju Wsi

Delegacja Klastra w składzie:  Prezes Koordynatora Sławomir Rzeźnicki, Przewodniczący Rady Andrzej Stępniewski i Dyrektor Biura Piotr Zieliński została przyjęta w dniu 10 stycznia 2019 r. przez Jana Krzysztofa Ardanowskiego Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Stronę ministerstwa reprezentowało jeszcze dwóch dyrektorów departamentu J. Dąbrowski i W. Guba  oraz doradcy ministra  A. Kraina i K. Krajewski.
Po prezentacji organizacji Klastra i opisu technologii produkcji jabłek marki „amela” oraz oceny sytuacji na rynku jabłek w tym roku, Minister bardzo zainteresował się Klastrem. Zadał wiele pytań dotyczących głównie technologii produkcji jabłek marki „amela”. Ważnym dla delegacji Klastra było stwierdzenie Ministra, że na polskim rynku jabłek objawił się nowy rodzaj tych owoców, który nie jest konwencją ani EKO czyli jabłka marki „amela”.
Dalej ekipa ministerialna dyskutując o tym problemie zastanawiała się co dalej z nim zrobić. W zasadzie jedynym ustaleniem było zobowiązanie Dyrektora Departamentu Rynków Rolnych Jerzego Dąbrowskiego do zorganizowania dla Klastra potrzebnej pomocy. Spotkanie zakończyło się degustacją jabłek „amela”.

Po spotkaniu w ministerstwie delegacja Klastra spotkała się w Gospodarczej Izbie Polsko-Białoruskiej w sprawie ściślejszej współpracy. Wynikiem spotkania było określenie obszarów wymiany gospodarczej i zaplanowanie wizyt przedsiębiorców z obu stron.

Posted in Uncategorized.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *